Ilustracja komputera.
Pamiętnik rekrutera

Czy warto być studentem i pracować?

Autor: Magda

Dzisiejszy tekst kieruję do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową, czyli do najmłodszej grupy społecznej na rynku pracy – uczniów oraz studentów. Przekraczając magiczną granicę osiemnastego roku życia wiele osób staje przed dylematem – iść na studia, czy pracować? Okazuje się, że najlepiej jedno i drugie, ponieważ takie rozwiązanie ma wiele plusów.
               Po pierwsze obecnie w Polsce obowiązują przepisy, które pozwalają osobom uczącym się do 26 roku życia zarabiać pełną stawkę brutto bez odprowadzania składek oraz podatków. Czyli zakładając, że osoba taka zarabia 19,70 zł brutto na godzinę, w praktyce zarabia 19,70 zł netto. Bez statusu osoby uczącej

Infantylne adresy email w CV

Autor: Kamila

Cześć!

Dzisiaj przychodzę do Was z tematem – małą ciekawostką o wielkim znaczeniu – na którą wciąż nie wszyscy kandydaci o pracę zwracają uwagę. I choć było to już poruszane wielokrotnie, to nawet w dzisiejszym świecie zdarzają się te, jednocześnie smutne i zabawne, wpadki. O co dokładnie chodzi? Z perspektywy rekrutera opowiem Wam o adresie mailowym. Ale zanim konkrety…

Prowadzisz działalność. Wyobraź sobie, że musisz znaleźć odpowiednią osobę na ważne stanowisko. Pomyśl o tym, że musisz przeprowadzić proces rekrutacyjny. Twoim zadaniem jest znalezienie:

  • dyrektora banku
  • przedstawiciela handlowego
  • pracownika recepcji

Wydaje się to być łatwe, ale pamiętaj, że ta osoba będzie wizytówką Twojej firmy. To ona będzie

Komunikatywny język angielski

Autor: Marek

W dzisiejszych czasach na rynku pracy, często spotykamy się z wymogiem posługiwania się językiem obcym – w zależności od stanowiska - w większym lub w mniejszym stopniu. 

Większość kandydatów w swoich CV ma zaznaczony poziom średni lub średnio zaawansowany, ale czy taka jest prawda? Jak pokazała rekrutacja, którą ostatnio przeprowadzałem…nie do końca, ale zacznijmy od początku.

W pewną środę, godzinę przed końcem pracy, zadzwonił telefon. Był to Kierownik obiektu u naszego Klienta, który zgłosił zapotrzebowanie na Pracownika recepcji. Osoba z którą dotąd współpracował przeprowadzała się do innego miasta, więc pojawiła się potrzeba pozyskania nowego pracownika do recepcji.

Na początku zaznaczył, że

Telefon w sprawie pracy - jak ułatwić życie sobie i rekruterowi

Autor: Daniel

Poniedziałek, godzina 8:01, biuro gdzieś w Polsce, dzwoni telefon. Naciskając zieloną słuchawkę jestem niemal pewny tego co zaraz usłyszę. Przypuszczenie graniczące z pewnością podpowiada mi, że będzie to brzmiało mniej więcej tak: „Dzień dobry, ja w sprawie pracy, aktualna?”. Mimo wszystko trochę się łudzę…może to właśnie tym razem będzie inaczej. Może to właśnie teraz dzwoni do mnie ktoś, kto od samego początku będzie w stanie w sposób konkretny, powiedzieć czego ode mnie oczekuje.

 I tutaj przejdźmy do tytułu mojego wpisu „Telefon w sprawie pracy – jak ułatwić życie sobie i rekruterowi”. Nie chodzi mi o uczenie kogokolwiek, jak ma przebiegać rozmowa

Szanuj czas jednego, bo to pieniądze drugiego.

Autor: Joanna

Cześć! Przychodzę do Was, aby opowiedzieć trochę o sobie i moim sposobie na życie.

Na co dzień pracuję w jednej z większych polskich firm i zajmuję się rozmowami z ludźmi. Wiem, fajnie brzmi, ale jak to często bywa w życiu, musi być jakieś „ale” i o tym chcę Wam dzisiaj troszkę opowiedzieć.

Lubię to co robię, ale czasami moja praca i zaufanie do ludzi jest mocno nadwyrężane… Jedną z rzeczy, którymi się zajmuje jest rekrutacja pracowników - czyli rozmowa z ludźmi J Nie siedzę w jednym miejscu tylko działam w różnych - często oddalonych od siebie o kilka-  kilkanaście- kilkaset ładnych kilometrów. I

Z pamiętnika Rekrutera. Stacja Rekrutacja - jak wygląda świat rekrutacji?

Autor: Joanna

Cześć :)

HR- owa rodzinka wita w naszym świecie.

W tym miejscu znajdziesz mieszankę wszystkiego, co w życiu może się przydać bardziej lub mniej, ale też ciekawostki  - nawet wisienki z przysłowiowego tortu - jakim jest nasze życie w dziale Rekrutacji.

 Jesteśmy grupą rekruterów z różnych części Polski i cieszymy się, że możemy Cię gościć na firmowym blogu. Na co dzień nasza praca polega na kontakcie z ludźmi, rozmowach z kandydatami, redagowaniu ogłoszeń, pracy w terenie w celu pozyskania osób chętnych do pracy. Dzięki temu możemy osiągać sukcesy. Dla nas ważne jest, aby słuchać i przyjmować informacje z zewnątrz. Nie zawsze jest to łatwe,

Status dużego przedsiębiorcy

Mając na uwadze obowiązek wyrażony w art. 4c ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 118 z późn. zm.) HR for Business, Ul. Ślężna 118, 53-111 Wrocław, NIP: 9542250979 oświadcza, że posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i art. 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z 26.06.2014, str. 1, z późn. zm.).
Dostępność